Nie ma odwrotu, elektroniczne zaświadczenia o niezdolności do pracy będą obowiązywać od 1 lipca 2018 r. – powiedziała w środę, 24 stycznia, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do stanowiska niektórych lekarzy.

Od 1 lipca zaświadczenia o niezdolności do pracy będą wystawiane elektronicznie. Przeciwne temu obowiązkowi jest Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, które zaapelowało do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej o pozostawienie możliwości wystawiania zwolnień także w formie papierowej. Zdaniem lekarzy, wystawianie jedynie zwolnień elektronicznych jest niemożliwe „z powodów technicznych i organizacyjnych”. Do apelu przyłączył się Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

„Wszyscy muszą się do tego przygotować”

Minister Rafalska podkreśliła w środę, 24 stycznia, podczas konferencji prasowej, że zna wystąpienie lekarzy.

- Jestem w trakcie przygotowywania odpowiedzi. (…) Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny. Jest daleki stopień zaawansowania przygotowania wdrożenia tego sytemu – powiedziała. – Nie uciekniemy przed cyfryzacją. Ta propozycja miała przedłużone vacatio legis – dodała.

źródło: www.mpips.gov.pl

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive