Fundacja Progresja

Organizacja pożytku publicznego - KRS 0000378180

Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę1,5% dla Progresji

Po 1 tycznia br. zmieniły się przepisy odnośnie możliwości udzielania przez pracodawców tzw. ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych zmieniła wiele przepisów dotyczących uzyskiwania pomocy publicznej przez pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Zgodnie z nowelizacją od 1 stycznia 2011 r. wpłaty do PFRON ulegają obniżeniu z tytułu usługi, z wyłączeniem handlu, lub produkcji pracodawcy, który zatrudnia minimum 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, który osiąga wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych będących:
1. osobami niepełnosprawnymi o znacznym stopniu niepełnosprawności lub
2. osobami niewidomymi, psychicznie chorymi lub upośledzonymi umysłowo, albo osobami z całkowitym zaburzeniem rozwojowym lub epilepsją - o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
w wysokości co najmniej 30%.

Pozostałe przepisy z zakresu udzielania ulg się nie zmieniły. Według Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych sposób ustalania ulgi, która przysługuje z tytułu zakupu u uprawnionego sprzedającego, określa art.22 ust. 3-6 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oaz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. O ile wymogi, które powinien spełniać pracodawca, by można go było zaliczyć do uprawnionych sprzedających, zmieniły się z wejściem w życie nowelizacji, to sposób obliczania kwoty pozostał bez zmian.

Źródło: www.kadry.infor.pl