Polska w czołówce krajów z najniższym bezrobociem

Polska znalazła się na 3. miejscu, tuż za Czechami i Niemcami, jeśli chodzi o najniższe bezrobocie w krajach Unii Europejskiej – wynika z najnowszego badania Eurostatu. – To rewelacyjna wiadomość, która potwierdza, że rynek pracy w Polsce jest w bardzo dobrej kondycji – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla seniorów

Z każdą kolejną waloryzacją staramy się wspomóc seniorów podnosząc ich świadczenia. Szczególną uwagę przywiązujemy do wzrostu minimalnych rent i emerytur, co wpisuje się w politykę rządu zmierzającą do poprawy sytuacji grup najuboższych.

Czytaj więcej...

Wyższy zasiłek pielęgnacyjny od 1 listopada

Od 1 listopada br. do 215,84 zł wzrośnie wysokość zasiłku pielęgnacyjnego. – W ubiegłym roku po raz pierwszy od ponad 12 lat podnieśliśmy wysokość tego świadczenia. W sumie to podwyżka o 62,84 zł, czyli o ok. 40 proc. – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

Czytaj więcej...

Praca szyta na miarę

Z domu, w wybrane dni tygodnia lub o różnych godzinach - coraz więcej firm stawia na elastyczne formy czasu pracy. Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że obecnie ponad 3 tysiące firm wprowadziło u siebie przedłużony okres rozliczeniowy.

Czytaj więcej...

GUS potwierdził wrześniowe bezrobocie

5,1 proc. wyniosło bezrobocie we wrześniu – podał dziś Główny Urząd Statystyczny potwierdzając szacunki MRPiPS. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Czytaj więcej...

Większe wsparcie dla WTZ i ZAZ w tym i w przyszłym roku

Jednostki samorządu terytorialnego otrzymają większe środki na funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej (WTZ) i zakładów aktywności zawodowej (ZAZ) – podkreślił resort rodziny, pracy i polityki społecznej w opublikowanym w poniedziałek, 28 października, komunikacie.

Czytaj więcej...

Weź udział w konsultacjach europejskiej strategii na rzecz osób z niepełnosprawnością

Do 13 listopada 2019 r. trwają konsultacje publiczne dotyczące europejskiej strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami na lata 2010-2020. Do udziału w konsultacjach zaproszeni są zarówno obywatele, jak i podmioty publiczne, organizacje pozarządowe oraz wszelkie inne zainteresowane instytucje.

Czytaj więcej...

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive