Rencista będzie mógł otrzymać świadczenie pielęgnacyjne

9 stycznia 2020 r. wejdzie w życie wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 26 czerwca 2019 r., który mówi o tym, że opiekunowie osób z niepełnosprawnością, którzy pobierają rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, będą mogli ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne.

Czytaj więcej...

500 plus dla osób niesamodzielnych. Wzrośnie próg dochodowy

W związku z waloryzacją emerytur i rent próg dochodowy przy świadczeniu uzupełniającym dla osób niesamodzielnych wzrośnie z 1600 do 1700 złotych – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Taką informację podał resort pracy na swoim koncie na Twitterze.

Czytaj więcej...

Obradowała Rada Dostępności

Ustawy o zapewnieniu dostępności, w tym dostępności cyfrowej, stwarzają warunki do tego, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły w społeczeństwie poczuć się obywatelami takiej samej kategorii jak wszyscy inni – mówił w środę, 15 stycznia, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.

Czytaj więcej...

Formularz INF-O-PdM lub INF-O-PdR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, iż osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą zobowiązana jest do przesłania wraz z pierwszym składanym w danym roku kalendarzowym, wnioskiem o refundację składek bądź korektą wniosku (liczy się data nadania wniosku) Formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (INF-O-P-dM) bądź Formularza informacji składanych przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (INF-O-P-dR).

Czytaj więcej...

Świadczenia dla emerytów w górę

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, w świetle którego od przyszłego roku wzrosną świadczenia wypłacane emerytom i rencistom. Najniższe emerytury wyniosą 1200 złotych, a wszystkie świadczenia wzrosną o co najmniej 70 złotych.

Czytaj więcej...

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive