image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt


Czy gdańskie restauracje, sklepy, banki i kina są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, jeśli tak, to w jakim stopniu? Tego będzie się można dowiedzieć pod koniec maja, chwilę przed rozpoczęciem Euro 2012.

Rozpoczął się projekt UEFA Euro 2012 "Respect Inclusion - Fotboll with no limits", w ramach którego wolontariusze przez pięć miesięcy będą odwiedzać miejsca najczęściej uczęszczane przez kibiców w każdym z czterech miast gospodarzy i oceniać, na ile są one przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.
Miejsca, które są przyjazne osobom niepełnosprawnym, otrzymują specjalne naklejki UEFA, a zgromadzone dane będą na bieżąco przedstawiane na stronie www.niepelnosprawnik.pl, dzięki czemu wszyscy mający trudności z poruszaniem się, będą mogli uniknąć problemów. Potencjalnych odbiorców programu w całej Europie jest 50 mln. - to o 12 mln więcej niż liczy całe polskie społeczeństwo.
- Połowa z tych osób nigdy nie uczestniczyła w żadnym wydarzeniu sportowym, dlatego ideą projektu jest umożliwienie im dostępu do pełnego uczestnictwa w turnieju piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie - mówi Jolanta Urbańska, członek Fundacji TUS i koordynator "Niepełnosprawnika" w Gdańsku. Dodaje też, że mistrzostwa są okazją do zwrócenia uwagi na problemy osób z niepełnosprawnością. - Korzystanie z przestrzeni publicznej jest jednym z podstawowych praw człowieka, a często sam brak informacji stanowi ogromną barierę i utrudnia niepełnosprawnym codzienną aktywność - informuje Urbańska.
Strona będzie również działała po zakończeniu EURO 2012, będzie aktualizowana i poszerzana o kolejne dodatki. Obecnie znajdują się na niej pierwsze pozycje. Aby je odnaleźć, trzeba wybrać jedną z ośmiu opcji (np. miejsce, do którego może wejść osoba z psem przewodnikiem, miejsce z toaletą dla osób na wózku czy obiekt dostosowany do potrzeb niesłyszących) i zaznaczyć miasto lub ulicę - wtedy pojawią się wybrane obiekty.

Źródło: www.ipon.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.