image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

Resort inwestycji i rozwoju w dniach 8-9 grudnia organizuje hackathon, czyli dwudniowy maraton programowania. Liczy na to, że podczas imprezy powstaną ciekawe rozwiązania cyfrowe, które ułatwią życie osobom z niepełnosprawnościami i seniorom.

- Zapraszamy do udziału osoby, które potrafią zaproponować kreatywne rozwiązania prodostępnościowe w takich obszarach jak: architektura, transport, cyfryzacja i usługi oraz takie, którym bliska jest idea dostępności – mówi w rozmowie z PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Szef MIiR wyraził nadzieję, że podczas hackathonu, który odbędzie się w dniach 8-9 grudnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie, powstaną m.in. prototypy aplikacji czy serwisów internetowych ułatwiających życie osób z niepełnosprawnością. Impreza skierowana jest do programistów i innych zajmujących się rozwojem oprogramowania, na przykład projektantów grafiki czy twórców interfejsów.

Czekają nagrody
MIiR publikuje na swojej stronie internetowej przykładowe zadania, z którymi będą musieli się zmierzyć uczestnicy turnieju. Wśród nich jest m.in. zaprojektowanie rozwiązania informatycznego, które pozwoliłoby szybko ocenić np. dostępność dworców, stacji kolejowych czy poszczególnych budynków. Resort liczy też np. na powstanie aplikacji informującej o kolejnych przystankach na trasie autobusu, tramwaju, metra lub pociągu albo na powstanie innowacyjnej formy biletu elektronicznego. Ciekawym rozwiązaniem – jak czytamy w informacji MIiR – „byłaby aplikacja przetwarzająca taki bilet do bardziej przystępnej formy, na przykład do wydarzenia w kalendarzu z informacjami geolokalizacyjnymi, podpiętym biletem itp.”.

Hackathon zostanie poprzedzony warsztatami, podczas których przedstawione zostaną jego ramy merytoryczne. Uczestników wspierać będą mentorzy, którzy doradzą i ukierunkują działania. Do udziału zapraszane są gotowe (4-7 osobowe) zespoły. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców przewidziano 20 tys. zł nagrody, drugie miejsce to 12 tys. zł, a trzecie – 8 tys. zł.

Szczegółowe informacje o hackathonie znaleźć można na poświęconej mu stronie internetowej.


źródło: www.niepelnosprawni.pl

Wpłać online

800 200 258BEZPŁATNA INFOLINIA PION kontakt z psychologiem

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive