image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk w wywiadzie z Radiową Jedynką zapowiedział, że oczekiwania środowiska osób z niepełnosprawnością będą sukcesywnie spełniane.

Dworczyk był pytany w Radiowej Jedynce o zapowiedziany na 23 maja w Warszawie protest osób z niepełnosprawnością. Protest - jak informowały media - to reakcja na sobotnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości. Jak oceniła liderka zeszłorocznego protestu w Sejmie Iwona Hartwich, w obietnicach PiS „po raz kolejny nie uwzględniono potrzeb osób niepełnosprawnych”.

- PiS - i to nie w związku z protestem, jaki odbywał się jakiś czas temu w Sejmie, tylko w związku z tym, że taki jest program, polityka prospołeczna, socjalna PiS - uruchomiło o wiele większe środki niż te, na jakie środowisko osób niepełnosprawnych mogło liczyć do tej pory – podkreślił Dworczyk. – To oczywiście środki niewystarczające, by zaspokoić słuszne oczekiwania – przyznał. – Ale jest pewien proces, kalendarz i sukcesywnie - jestem przekonany - również oczekiwania tej ważnej grupy będą speniane – zapowiedział Dworczyk.

- Inwestując w propozycje prorozwojowe de facto napędzamy gospodarkę, a to gospodarka pozwala wypracowywać środki do budżetu, dzięki którym można realizować różne programy już typowo socjalne i społeczne – powiedział.

Na konwencji PiS prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę „trzynastki” dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów. Program ten ma kosztować 30-40 mld zł.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Wpłać online

800 200 258BEZPŁATNA INFOLINIA PION kontakt z psychologiem

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive