image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

Rządowy program Dostępność plus to kompleksowe rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami, w tym także dla studentów. Dzisiaj podpisana została umowa, w ramach której osoby niewidome mogą stać się bardziej aktywne w przestrzeni takiej jak Uniwersytet Warszawski czy inne uczelnie w Polsce.

„Dostępna Uczelnia” to tytuł konferencji, podczas której min. Jerzy Kwieciński oraz Marlena Maląg, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali umowę o szkoleniu psów przewodników. Psy te mają zwiększyć dostęp osób niewidomych do oferty edukacji oraz do oferty pracy na uczelniach wyższych.

- Rządowy Program Dostępność Plus to kompleksowe narzędzie. Z jednej strony zmieniamy przestrzeń publiczną, z drugiej – projektami szkoleniowymi – kształtujemy świadomość Polaków o osobach z niepełnosprawnością. Dzisiejsza konferencja jest dowodem tej komplementarności – mówił minister Jerzy Kwieciński podczas konferencji na Uniwersytecie Warszawskim.

Program ten jest szansą zbudowania mocnej koalicji na rzecz osób niepełnosprawnych. Mówiła o tym w trakcie konferencji Marlena Maląg, Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. „Nowy program budowania kompleksowej metody szkolenia psów przewodników jest bardzo ważnym punktem w działalności na rzecz środowisk osób z dysfunkcją wzroku. Te osoby muszą być obecne w przestrzeni publicznej. Dlatego będziemy wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, wspólnie z pięcioma Fundacjami, pracować nad stworzeniem nowych standardów i budować model szkolenia psów przewodników” – zaznaczyła Prezes Zarządu PFRON.

W konferencji udział wzięli również: min. Piotr Muller, min. Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Małgorzata Wypych, poseł PIS, Marlena Maląg, Prezes Zarządu PFRON, Paweł Wdówik, Kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW oraz Jolanta Kramarz, Prezes Fundacji Vis Maior

„Ten dzień jest bardzo ważny, bo po raz pierwszy zdarza się, że został przygotowany program dla szkolnictwa wyższego, w którym myśli się o osobach niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne nie mogą być postrzegane tylko jako świadczeniodawcy ale jako osoby które maja prawo do pełnego udziału w życiu społecznym” – mówił Paweł Wdówik, Kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego. 

źródło: www.pfron.org.pl

Wpłać online

800 200 258BEZPŁATNA INFOLINIA PION kontakt z psychologiem

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive