image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

Przewidujemy wprowadzenie trzynastej emerytury na stałe – powiedział w piątek, 30 sierpnia, marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany, dlaczego nie przewidziano na nią wydatków w budżecie na 2020.

- W projekcie ustawy budżetowej na 2020 rok ani w jej uzasadnieniu nie ma punktu pt. „wypłata trzynastej emerytury”. Premier Morawiecki i inni czołowi politycy PiS obiecują jednak, że wprowadzą rozwiązanie, jeśli partia wygra wybory. (...) Wypłata dodatkowego świadczenia oznaczałaby dla finansów publicznych dodatkowy koszt w wysokości 10 mld zł – podał w czwartek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Marszałek Karczewski był pytany w piątek na konferencji prasowej w Senacie, czy to, że w projekcie budżetu na 2020 r. nie przewidziano wydatków na trzynastą emeryturę oznacza, że PiS nie przewiduje jej wprowadzenia. "Przewidujemy wprowadzenie tego rozwiązania na stałe" - odpowiedział marszałek Senatu.

Dopytywany, dlaczego w takim razie nie ma tego uwzględnionego w budżecie Stanisław Karczewski powiedział, że nie zna projektu budżetu w szczegółach.

- I nie będę się odnosił do szczegółów, których nie znam – stwierdził.

Zrównoważony budżet
- Jest to wielkim sukcesem PiS. I jak wygramy wybory - a mam przekonanie, że wygramy, chcę bardzo żebyśmy wygrali wybory - będziemy realizowali budżet i zrealizujemy ten budżet. Budżet zerowy, czyli budżet zrównoważony. Pierwszy od 30 lat budżet zrównoważony bez długu, bez zadłużenia naszych dzieci i naszych wnuków – podkreślił marszałek Karczewski.

Jednorazowe, dodatkowe świadczenie pieniężne trafiło w tym roku do ponad 9,8 mln osób, w tym ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów. Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą trzynasta emerytura była wypłacona osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Trzynastą emeryturę otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia miały już przyznane prawo do tego świadczenia).

Świadczenie przysługiwało ponad 9,8 mln świadczeniobiorcom (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń to 10,8 mld zł.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Wpłać online

800 200 258BEZPŁATNA INFOLINIA PION kontakt z psychologiem

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive