image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt


Rusza projekt "Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia", który zakłada stworzenie spójnego i skutecznego systemu przeciwdziałania dyskryminacji na wszystkich poziomach administracji rządowej. Projekt ten został zainaugurowany w Warszawie. Program jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

- Po raz pierwszy w historii Polski powstanie program na rzecz równego traktowania. Powodów dyskryminacji jest wiele. Chcemy, żeby program, który opracujemy, służył przez wiele lat, żeby był uniwersalny, nie był zideologizowany, nastawiony na działanie polityczne. Trzeba wielkiej pozytywistycznej pracy, by kwestie równego traktowania były zawsze w głównym nurcie postępowania urzędów - powiedziała pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska.

Nominacje odebrało już 45 koordynatorów z różnych instytucji, którzy będą działać na rzecz równego traktowania. Kolejny etap projektu dotyczy administracji wojewódzkiej, powiatowej i gminnej. Około 400 urzędników z 85 instytucji centralnych przejdzie szkolenie z zakresu rozpoznawania i reagowania na dyskryminację.

Kampania społeczna, która ma uświadomić zachowania wynikające ze stereotypów, potrwa półtora roku. W akcji będą wykorzystane spoty filmowe oraz internetowy portal "Sieć równości" - tu będzie można zasięgnąć rady lub zgłosić przypadki dyskryminacji. Motto kampanii brzmi : "Zauważ dyskryminację i reaguj".

Szef Służby Cywilnej Sławomir Brodziński podkreśla, że w parlamencie znajduje się projekt zakładający "pozytywną dyskryminację" niepełnosprawnych przy zatrudnianiu w administracji rządowej. Przypomniał również, ze pracowników służby cywilnej obowiązuje zasada neutralności, niepozwalająca na manifestowanie poglądów politycznych i zobowiązuje do jasnych i zrozumiałych relacji z osobami publicznymi.

Partnerami administracji rządowej w programie są Uniwersytet Jagielloński i Szkoła Główna Handlowa.

Źródło: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.