Fundacja Progresja

Organizacja pożytku publicznego - KRS 0000378180

Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę1,5% dla Progresji

W dniu 7 października 2014 r. w Sali teatralnej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „RAZEM-WSZYSTKO” w Machowinie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Do udziału w przeglądzie i zaprezentowania swoich talentów zaproszono grupy osób niepełnosprawnych – uczestników środowiskowych domów samopomocy w Gardnie Wielkiej, Potęgowie, Przytocku, uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Słupsku, mieszkańców domów pomocy społecznej w Lubuczewie, Machowinie i Machowinku, a także uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac rękodzielniczych wykonanych przez występujące grupy osoby niepełnosprawnych.

Do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku przybyło ok. 300 osób z powiatu słupskiego, w tym niepełnosprawni mieszkańcy powiatu, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji pomocy społecznej i organizacji pozarządowych.

Przed rozpoczęciem części artystycznej przeglądu wyemitowany został film przedstawiający przebieg przygotowań uczestników przeglądu do występów artystycznych. Film nakręcony został na terenie ośmiu jednostek, które zgłosiły swój udział w przeglądzie. Zaprezentowany materiał filmowy przedstawił ogromne zaangażowanie wszystkich grup w przygotowania do występów, a także panujące między uczestnikami emocje i radość.

W kolejnej części Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych na dużej scenie teatralnej odbyły się występy z udziałem uczestników i grup artystycznych.

Celem organizowanego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych było włączenie osób z niepełnosprawnością we wszystkie przejawy życia społecznego, a także ich integracja ze środowiskiem lokalnym. Przegląd twórczości artystycznej promował osiągnięcia i potencjał osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim przyczynił się do kreowania ich pozytywnego wizerunku przy wykorzystaniu elementów sztuki, muzyki i tańca. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i pozytywny odbiór społeczny wpłynął na lepsze samopoczucie, jednocześnie mobilizując do dalszej pracy i szlifowania umiejętności.

Źródło: www.pcpr.slupsk.pl