Uroczystość wręczenia nagród Laureatom konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

W dniu 22 października  2014 r. w teatrze „Och-Teatr” w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – uczestnikom  Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Domów Pomocy Społecznej.

Galę rozpoczął wernisaż wystawy prac laureatów tegorocznej edycji  konkursu p.n. „Piękno natury”. Prace malarskie, rysunki grafiki, tkaniny i rzeźby zostały wyeksponowane we wnętrzach teatru. Następnie w Dużej Sali „Och-Teatru” odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia nagród.

Gospodarzem wydarzenia była pani Teresa Hernik – Prezes Zarządu PFRON i jednocześnie Przewodnicząca Centralnej Komisji Konkursowej konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Galę prowadziła Joanna Kurowska – znana aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa.

W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” wraz z opiekunami i terapeutami, goście reprezentujący instytucje państwowe i organizacje pozarządowe, przedstawiciele PFRON. List gratulacyjny do laureatów konkursu wystosował pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Centralna Komisja Konkursowa nagrodziła i wyróżniła 41 prac wykonanych przez czterdziestu siedmiu  artystów  w 4 kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja.

Nagrody wręczała pani Teresa Hernik Prezes Zarządu PFRON wraz z członkami Centralnej Komisji Konkursowej. Wszyscy laureaci otrzymali wyjątkowe  dyplomy z reprodukcjami swoich prac oraz nagrody rzeczowe, m.in. koszulki z nadrukiem własnej pracy i zestawy profesjonalnych artykułów plastycznych. Placówki, w których zostały stworzone zwycięskie prace uhonorowano dyplomami grawerowanymi w metalu i nagrodami finansowymi.

Uroczystość uświetnił recital wspaniałego aktora Mariana Opani, któremu akompaniowała pani Aldona Krasucka. Znakomity repertuar i wirtuozerskie wykonanie utworów muzycznych zachwyciły wszystkich uczestników spotkania.

Podczas całej Gali panowała wyjątkowa i radosna atmosfera, a po jej zakończeniu był czas na robienie pamiątkowych zdjęć na scenie teatru oraz uroczysty poczęstunek.

Tradycyjnie, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydał katalog z pracami laureatów.

Źródło: www.pfron.org.pl

Uroczystość wręczenia nagród Laureatom konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”