Pierwotnie termin ważności bonu miał się skończyć w marcu 2022 r. Potem został przedłużony do końca września. Po zmianie przepisów, termin ważności bonu został przedłużony o pół roku. Za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne można więc nim płacić do końca marca 2023 r.

W aplikacji „MojeIKP"dostępna jest nowa funkcjonalność wspierająca udzielanie pierwszej pomocy – przekazał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

O aplikacji „MojeIKP"

Od nowego roku możemy liczyć na wzrost płacy minimalnej, Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej. Zatem jakie będzie minimalne wynagrodzenie pracownika z dniem 1 stycznia 2023 roku?

Wraca, w zmienionej formie, program samochodowy – ogłosił Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Paweł Wdówik. Będzie on skierowany do osób poruszających się na wózku, które nie mogą samodzielnie z niego przesiąść.

Szanowni Państwo, 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To szczególne święto. Osoby starsze są grupą, która przez wiele lat budowała nasze państwo, tworzyła rynek pracy – dzięki której na świecie są kolejne pokolenia Polaków. To grupa, która zasługuje na szczególny szacunek i wsparcie, na godne przeżywanie jesieni życia w poczuciu bezpieczeństwa, stabilizacji i spokoju.

Rusza nabór wniosków do "Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2022-2025. Edycja 2023". Kluby i centra integracji społecznej będą mogły aplikować o wsparcie od 20 do 120 tys. zł.

Tak jak w miesiącu poprzednim, stopa bezrobocia w Polsce w sierpniu br. wyniosła 2,6 proc. – informuje Eurostat. Tym samym Polska ponownie znalazła się na drugim miejscu wśród krajów Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Pierwsze ponownie są Czechy z wynikiem 2,4 proc., a podium zamyka Malta (2,9) – wyprzedzając Niemcy.

Główny Urząd Statystyczny podał, że w sierpniu stopa bezrobocia wyniosła 4,8 proc. „To jeszcze lepszy wynik niż wskazywały wstępne szacunki. Takich liczb nie widzieliśmy od ponad trzech dekad” – zwraca uwagę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Na stadionie PGE Narodowym odbyły się Senioralia 2022. To spotkanie osób, korzystających z rządowych programów wsparcia, realizowanych przez MRiPS, takich jak „Senior+” i „Aktywni+”. Do stolicy przyjechało ok. 600 osób z całej Polski. Wydarzenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Senioralia odwiedziła minister Marlena Maląg.

Zbliżamy się do końca wypłat tzw. czternastych emerytur. We wtorek przekazaliśmy kolejnej grupie seniorów ponad 1,5 mld zł. To konkretne wsparcie finansowe. Jest dowodem na to, że otaczamy opieką najstarsze pokolenie Polaków – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.