Osoby, które aktywnie posługują się dwoma językami są mniej podatne na rozwój zaburzeń poznawczych prowadzących do demencji – informuje pismo „Neuropsychologia”.

Wynagrodzenie w czasie izolacji pracownika oczekującego na wynik testu na COVID-19 może budzić pewne wątpliwości pracodawców. Na jakiej podstawie i na jakich zasadach należy dokonać wypłaty?

9 listopada amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował, że szczepionka na COVID-19, nad którą pracuje wraz z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech, ma ponad 90 proc. skuteczności. Być może będzie ona dostępna już w 2021 r.

„Dobry Start” to świadczenie w wysokości 300 złotych, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. Jeszcze tylko do 30 listopada włącznie rodzice mogą składać wnioski o tego typu wsparcie

Od dnia 04.11.2020 r. infolinia pod nr 22 311 83 52 będzie nieczynna. Na wszelkie pytania odpowiedzą Nasi pracownicy w godz. 8:00 – 16:00 pod numerami telefonów:

Poseł PiS Kacper Płażyński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i do minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg z apelem o zniesienie zakazu podejmowania pracy zarobkowej przez otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne opiekunów osób niepełnosprawnych.

Szanowni Państwo, Od 9 listopada 2020 r.  w Słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pobierane jest osocze od tzw. ozdrowieńców! Aby oddać osocze metodą plazmaferezy należy zadzwonić do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku pod nr tel. 59 842-20-21, w godzinach 07:30-14:00 lub skontaktować się z Centrum w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kwota świadczenia pielęgnacyjnego w 2021 r. wyniesie 1971 zł netto. 12 listopada 2020 r. ukazało się obwieszczenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego w 2021 r. 

Trudna sytuacja epidemiczna, duży wzrost zachorowań i wynikające z tego nowe obostrzenia oznaczają, że wiele dzieci – zamiast iść do szkoły czy przedszkola – pozostanie w domach. Co w tej sytuacji mogą zrobić rodzice? – Przywracamy dodatkowy zasiłek opiekuńczy – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.