image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
9.00 - 12.00
15.00 - 19.00
umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
9.00 - 12.00
15.00 - 19.00
800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

225 tys. dzieci z niepełnosprawnością w tym roku dostało dodatkowe pieniądze: 500 zł miesięcznie – mówił Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Krzysztof Michałkiewicz podczas posiedzenia Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu, 15 listopada 2016 r. W przyszłym roku, według jego zapowiedzi, do rodzin, w tym rodzin osób z niepełnosprawnością, ma trafić w formie różnych świadczeń 35 miliardów złotych.
 W 2017 roku 35 mld zł z budżetu państwa Sejm za chwilę przeznaczy na wsparcie rodzin, w tym rodzin osób z osobami z niepełnosprawnością – mówił uczestnikom posiedzenia minister Michałkiewicz.
 
Dużą częścią tej kwoty są pieniądze na rządowy program „Rodzina 500 plus”. Przypomnijmy, że w przypadku rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością możliwe jest otrzymywanie pieniędzy już na pierwsze dziecko, o ile dochody na osobę w rodzinie są niższe niż 1200 zł. Dla pozostałych rodzin świadczenie przysługuje na pierwsze dziecko, gdy dochód nie przekracza 800 zł.
 
Założenia programu na początku roku
 
Minister Michałkiewicz przypomniał też o przygotowywanym przez specjalny międzyresortowy zespół programie wsparcia dla rodzin z osobami z niepełnosprawnością. Konkretne prace nad nim trwają, jak poinformował Pełnomocnik Rządu, od tygodnia.
 
- Mamy w tej chwili szkic programu – mówił minister Michałkiewicz. – Poszczególne resorty przygotowują „wsad” do swoich części programu. Zaczynamy też myśleć, które elementy będziemy realizować w pierwszej kolejności. Chcemy, żeby na początku roku były propozycje albo założenia do propozycji rozwiązań ustawowych dotyczących najpilniejszych potrzeb.
 
Pełnomocnik Rządu podkreślił, premier Beata Szydło traktuje prace nad programem priorytetowo i jest osobiście zainteresowana, by był on jak najszybciej realizowany.
 

Narzędzia relaksacyjne

Przekaż 1% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.