image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
9.00 - 12.00
15.00 - 19.00
umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
9.00 - 12.00
15.00 - 19.00
800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

Szpitale zakwalifikowane do sieci otrzymają w pierwszym półroczu tego roku w sumie o ponad 233 mln zł więcej na leczenie – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyższe ryczałty to m.in. efekt dużej liczby świadczeń, jakie te placówki wykonały we wcześniejszych miesiącach.

W sumie w pierwszym półroczu br. do szpitali trafi ponad 11 mld zł.

Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia ustaliły kwoty ryczałtów na pierwsze półrocze tego roku dla szpitali wchodzących w skład systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli sieci szpitali.

- W sumie w całym kraju do szpitali trafi 11 105 926 104 zł czyli o 233 566 752 zł więcej niż w pierwotnie – poinformowała rzecznik prasowy NFZ Sylwia Wądrzyk.

Wzór w rozporządzeniu
Jednym z powodów podwyższenia ryczałtu jest duża liczba świadczeń, jakie szpitale zrealizowały pod koniec minionego roku. Zdecydowana większość szpitali, bo aż 456 zrealizowała ryczałt na poziomie powyżej 100 proc. Kolejne 110 szpitali wykonało ryczałt na poziomie 90-100 proc., a jedynie 24 placówki (z 590, które funkcjonują w sieci) wykonały ryczałt na poziomie mniejszym niż 90 proc. (oznacza to, że wykonały mniej świadczeń niż planowały).

- Województwami, w których szpitale wykonały najwięcej świadczeń w ramach sieci są m.in. woj. małopolskie oraz wielkopolskie. W tych oddziałach większość szpitali wykonała więcej świadczeń i przekroczyła planowany ryczałt, co oznacza, że szpitale otrzymają na kolejny okres rozliczeniowy wyższe finansowanie zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia – powiedziała Wądrzyk.

Sieć szpitali zaczęła funkcjonować w październiku 2017 roku, zakwalifikowane do niej placówki mają gwarantowaną umowę z NFZ. Finansowanie świadczeń oparte jest w znacznej mierze na ryczałcie - wysokość ryczałtu na kolejny okres rozliczeniowy zależy m.in. od liczby i struktury świadczeń udzielonych i sprawozdanych przez szpital w poprzednich okresach. W zamyśle MZ, wprowadzenie sieci szpitali ma poprawić koordynację leczenia pacjenta i zapewnić lepszą dostępność do poradni przyszpitalnych. Skrócić mają się także kolejki na SOR-ach i w izbach przyjęć.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Narzędzia relaksacyjne

Przekaż 1% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.