Uprzejmie informujemy, że  w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Poradnia Chorób Płuc i Alergologii” z siedzibą w Słupsku przy ul. Hubalczyków 5/1 dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska realizowane są bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+.

Zgodnie z założeniami programu ze szczepień mogą skorzystać mieszkańcy miasta Słupska w wieku 65 lat i powyżej, którzy nie byli szczepieni przeciwko pneumokokom, leczą się z powodu przewlekłych chorób dolnych dróg oddechowych takich jak astma oskrzelowa, rozedma, przewlekłe obturacyjne choroby płuc. Mieszkańcy Słupska, którzy będą chcieli skorzystać ze szczepień powinni zgłaszać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. A w przypadku osób objętych leczeniem przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Poradnia Chorób Płuc i Alergologii” w Słupsku, zgłaszać się bezpośrednio do placówki.

Szczepienia realizowane są na bieżąco w dniach i godzinach funkcjonowania ww. poradni tj. poniedziałek i czwartek od 8.30 do 15.30, wtorek i środa od 15.30 do 20.00. Zgodnie z ustaleniami z lek. Sławomirem Garbiczem nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania wizyty.

źródło: www.slupsk.pl