image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

To platforma, która docelowo ma ułatwić aplikowanie o środki z PFRON osobom niepełnosprawnym czy organizacjom pozarządowym. W Warszawie 16 lipca br. odbyła się publiczna prezentacja projektu. Zgodnie z zapowiedziami iPFRON+ ma ruszyć 1 stycznia 2020 roku.

Pełna nazwa projektu to „uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia osób niepełnosprawnych wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym. System iPFRON+”. Projekt zakłada objęcie e-usługą wszystkich obecnych i nowych programów wsparcia realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zgodnie z założeniami system ułatwi między innymi aplikowanie o środki z PFRON osobom niepełnosprawnym czy organizacjom pozarządowym. To jednak nie wszystkie zmiany. Bezpośrednio o środki, dzięki systemowi, będą mogły starać się także organizacje pozarządowe. Projekt ma pozwolić także na lepsze dopasowanie form pomocy udzielanej osobom niepełnosprawnym. W efekcie, dzięki nowej platformie każdą sprawę będzie można załatwić przez Internet, bez konieczności osobistego kontaktowania się z urzędem.

- Jesteśmy dziś na etapie projektu, ale myślę, że system iPFRON+ pozwoli nam jeszcze lepiej świadczyć usługi skierowane do osób niepełnosprawnych, pracodawców czy organizacji pozarządowych. Można postawić taką tezę, że ten projekt jest kolejną cegiełką do tego,by sektor publiczny stawał się coraz bardziej otwarty, przejrzysty i przyjazny każdemu obywatelowi. To również przykład naszego strategicznego zadania polegającego na przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu – mówi Prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg.

Nowy system będzie intuicyjnym i funkcjonalnym narzędziem, w ramach którego będzie można także korzystać z wypracowanego i z sukcesem wdrażanego Systemu Obsługi Wsparcia (SOW). Docelowo, dzięki systemowi, wsparciem zostanie objętych na wstępie 40 tysięcy osób niepełnosprawnych.

źródło: www.pfron.org.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.