Osoby młode, wchodzące na rynek pracy tak naprawdę już powinny myśleć o swojej przyszłości po zakończeniu aktywności zawodowej. Pracownicze Plany Kapitałowe są właśnie takim spojrzeniem w przyszłość – mówiła w trakcie dyskusji podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Panel o Pracowniczych Planach Kapitałowych był pierwszym podczas tegorocznego Forum, w którym wzięła udział minister Maląg.

Panel podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu
Jaka przyszłość rysuje się przed Pracowniczymi Planami Kapitałowymi? Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na świadomość Polaków w kontekście zabezpieczenia finansowego i konieczności oszczędzania? Na te pytania odpowiadali uczestnicy panelu „Pracownicze Plany Kapitałowe jako benefit. Szanse i wyzwania”, który we wtorek odbył się w ramach tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jednym z uczestników dyskusji była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zależy nam na tym, żeby jesień życia Polaków była godna. Stąd nasze programy adresowane do seniorów, stąd wypłata trzynastych emerytur. Pracownicze Plany Kapitałowe traktujemy jako inwestycję, dzięki której emerytom poprawi się jakość życia. To ważne, żeby młodzi ludzie myśleli o swojej przyszłości już teraz – mówiła Marlena Maląg.

Minister zwróciła uwagę, że PPK to działania systemowe i wiarygodne. A państwo – w ramach dopłat powitalnych i rocznych – przekazał już uczestnikom PPK 250 mln złotych.  

Panel o Pracowniczych Planach Kapitałowych był pierwszym podczas tegorocznego Forum, w którym wzięła udział minister Maląg.

źródło: www.gov.pl