image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

15 stycznia ruszyła rejestracja seniorów w wieku powyżej 80 lat, którzy chcieliby zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Co jednak mają zrobić osoby, które spełniają kryterium wiekowe, ale ze względu na swoją chorobę lub niepełnosprawność nie opuszczają domu lub poruszają się z trudem?.

Rejestracja odbywa się na trzy sposoby: poprzez stronę internetową www.pacjent.gov.pl, telefon do punktu szczepienia (lista punktów szczepień) lub osobistą wizytę w takim miejscu.

Gmina zawiezie
Osoby, którym dotarcie do punktu szczepień nastręcza trudności, mają możliwość skorzystania z transportu gminnego.

„Transport do punktu szczepień będzie można zamówić za pośrednictwem infolinii, a także w gminach pod specjalnym telefonem udostępnionym przez samorząd. W wielu gminach Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicza Straż Pożarna we współpracy z władzami samorządowymi organizuje dowóz pacjentów do punktów szczepień” – poinformowało nas Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Gminne infolinie transportowe są już czynne, a numery telefonów dostępne na stronach samorządowych. Po otrzymaniu terminu szczepienia, można tam zgłosić potrzebę skorzystania z transportu.

Będą zespoły mobilne
Gdy wizyta w punkcie szczepień jest niemożliwa, pozostaje czekać na zespół mobilny. Na etapie rejestracji należy zaznaczyć chęć skorzystania z takiego rozwiązania. Wtedy to zespół, w skład którego wchodzi również lekarz, odwiedzi pacjenta leżącego w domu.

„Trzeba się skontaktować z infolinią i ustalić w ten sposób termin wizyty. Można również sprawdzić możliwość skorzystania z wizyty domowej zespołu mobilnego w swojej lokalizacji” – informuje nas rzecznik prasowy centrali NFZ.

Niestety, zamówienie zespołu mobilnego wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Dla przykładu, nam dziś nie udało się dodzwonić na infolinię. Do chwili ukończenia tego artykułu nie doczekaliśmy się również zapowiadanego telefonu zwrotnego z infolinii. Jednak operatorzy telefoniczni pracują całą dobę, a na rejestrację najstarsi seniorzy mają czas do 21 stycznia.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

„Od momentu uruchomienia rejestracji dla seniorów powyżej 80. roku życia infolinia NFZ odnotowała ponad pół miliona połączeń. Od północy zainteresowaniem cieszyła się możliwość za

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.