Zainteresowanie i zapotrzebowanie na pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów sprawiło, że jego działalność została wydłużona do końca marca br. – Kilkanaście tysięcy wolontariuszy, przeszło 20 tys. seniorów – to bilans kilku miesięcy działania Korpusu.

Za tymi liczbami kryje się jednak życzliwość, wrażliwość na drugiego człowieka i co najważniejsze – solidarność społeczna i międzypokoleniowa. W dobie pandemii to szczególnie budujące – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Logo akcji Wspieraj Seniora
Za nami już kilka miesięcy działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. To pomoc dla osób starszych nie tylko w czynnościach dnia codziennego takich jak dostarczenie zakupów czy wyprowadzenie psa. To też m.in. wolontariat cyfrowy, czyli pomoc w załatwieniu różnych spraw online, a także wolontariat ozdrowieńców, którzy przeszli już zakażenie koronawirusem i mogą bezpiecznie pomagać np. w domach pomocy społecznej.

To 13 tys. wolontariuszy zaangażowanych w pomoc osobom starszym i przeszło 20 tys. seniorów, którzy zgłosili zapotrzebowanie na wsparcie.

–  Za tymi liczbami kryje się życzliwość, wrażliwość na drugiego człowieka i co najważniejsze – solidarność społeczna i międzypokoleniowa. W dobie pandemii to szczególnie budujące – że są ludzie, którzy chcą poświęcać swój czas innym. Zainteresowanie i zapotrzebowanie na pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów sprawiło, że zdecydowaliśmy o wydłużeniu jego działania do końca marca br. – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od 1 marca zmieniły się zasady zgłaszania zapotrzebowania na pomoc. Osoby starsze – zamiast dedykowanej infolinii – mogą zgłaszać się bezpośrednio do lokalnego ośrodka pomocy społecznej, a wsparcie udzielane jest tak szybko, jak to możliwe.

Ci, którzy chcą włączyć się w pomoc osobom starszym w ramach programu, mogą to zrobić za pośrednictwem strony www.wspierajseniora.pl.

źródło: www.gov.pl