image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Polska okazuje nieustanną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekają ze swojego kraju przed wojną. Przygotowaliśmy specjalną ustawę, dzięki której możliwy jest legalny pobyt Ukraińców w Polsce. Mogą oni np. podjąć pracę, skorzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej czy kontynuować naukę i edukację.

To jednak nie wszystko. Pomagamy także Ukrainie wysyłając niezbędną pomoc humanitarną, taką jak żywność, lekarstwa, środki higieny osobistej czy ubrania. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 2,5 tys. takich transportów.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Michał Dworczyk, podsekretarz stanu ds. współpracy ekonomicznej, rozwojowej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński i Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia - podczas konferencji w KPRM
„Jesteśmy solidarni z naszymi przyjaciółmi na Ukrainie. Wspieramy ich, kiedy bohatersko bronią się przed rosyjską agresją” – zaznaczył minister Michał Dworczyk. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby wsparcie to było nadal udzielane” – dodał.

Pomoc humanitarna dla Ukrainy
Atakowana przez Rosję Ukraina potrzebuje podstawowych towarów i środków, które pomogą jej przetrwać najtrudniejszy czas. Polska wysłała już 2,5 tys. transportów samochodowych z pomocą humanitarną, wśród których znajdowały się produkty żywnościowe, zaopatrzenie medyczne, środki higieny osobistej oraz odzież i ubrania. Jak wyjaśnił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wszystko to trafiło do naszych sąsiadów na Ukrainę – od Lwowa po Charków i Sumy.

Uruchomiliśmy także uproszczony system odpraw na granicy polsko-ukraińskiej oraz platformę internetową pomagamukrainie.gov.pl. Dzięki temu, każda organizacja pozarządowa może łatwo zarejestrować się, a następnie przejść odprawę celną w uproszczonej procedurze, wioząc pomoc humanitarną na Ukrainę.

Przy wsparciu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych zrealizowaliśmy i przekazaliśmy także pomoc humanitarną przygotowaną przez 38 państw. 

Wspólne działanie Polaków dla Ukrainy
Pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy koordynowana jest przez polski rząd, ale wsparcie organizowane jest olbrzymim wysiłkiem wszystkich Polaków. Pomoc przekazywana jest także przez samorządy, organizacje pozarządowe, fundacje, kościoły i związki wyznaniowe oraz prywatne firmy. 

Wszyscy razem bądźmy solidarni z Ukrainą, aby mogła przetrwać i obronić się przed rosyjską agresją. 

Wideo

źródło: www.gov.pl

Przekaż 1% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.