image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Od początku roku każdy płatnik składek powinien założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli płatnik nie zrobił tego do końca 2022 r. to do 31 stycznia br. ZUS utworzy mu profil informacyjny. Profil ten wymaga aktywacji przez płatnika.

fragment strony internetowej, gdzie można się zalogować na PUE

PUE ZUS
Jeśli płatnik składek nie założył konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS do końca 2022 r., a jednocześnie w ZUS zapisane są dane dotyczące jego adresu e-mail lub numeru telefonu, to Zakład samodzielnie założy takiemu płatnikowi profil informacyjny płatnika składek.

Profil informacyjny płatnika składek utworzony przez ZUS nie będzie aktywny do momentu dokończenia przez płatnika procesu rejestracji. Po założeniu przez ZUS takiego tymczasowego profilu konkretny przedsiębiorca, osoba prowadząca jednoosobową działalność otrzyma o tym powiadomienie drogą e-mailową bądź przez SMS. Aby móc się zalogować na konto płatnika składek na PUE ZUS, trzeba uzyskać dane do logowania czyli login PUE oraz jednorazowe hasło. Obecnie taką informację można uzyskać podczas wizyty w placówce ZUS lub przez e-wizytę, po potwierdzeniu swojej tożsamości.

Pełnomocnictwo
Płatnik składek - osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej - musi działać przez ustawowych lub statutowych przedstawicieli, ewentualnie udzielić pełnomocnictwa osobie fizycznej, np. swojemu pracownikowi lub pracownikowi biura rachunkowego. Aby upoważnić taką osobę do profilu płatnika na PUE ZUS, trzeba dla niej złożyć pełnomocnictwo w ZUS. Najlepiej skorzystać z gotowego formularza ZUS PEL. Osoba upoważniona powinna mieć wcześniej założone swoje konto PUE ZUS.

Osoba, która stanie się płatnikiem składek po 1 stycznia 2023 r., powinna samodzielnie zarejestrować swoje konto na PUE ZUS lub kogoś do niego upoważnić. Jeśli tego nie zrobi, ZUS założy jej profil informacyjny, a dokończenie procesu rejestracji będzie obowiązkiem płatnika.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.