Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę 1% dla Progresji

Wypłaty jednorazowych świadczeń w wysokości 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka z ciężkim upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą są przekazywane na bieżąco i bez przeszkód, jest nimi spore zainteresowanie – powiedział we wtorek, 11 lipca, wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz.

 

Jak dodał, do końca maja tego roku wypłacono rodzicom ok. 1,6 tys. takich świadczeń.

- Jest to uruchomione, działa. Świadczenia są wypłacane, zainteresowanie jest spore – ocenił Michałkiewicz, zaznaczając przy tym, że trudno oszacować, jaka będzie ostateczna skala wypłat, bo rodzice mają rok czasu na wystąpienie o takie świadczenie.

Wiceminister zastrzegł, że środki na ten cel są w pełni zabezpieczone w budżecie na 2017 r. Łącznie na zadanie dotyczące koordynacji działań pomocowych wobec kobiet w ciąży oraz ich rodzin (zarówno w okresie prenatalnym, jak i po urodzeniu się dziecka z niepełnosprawnością), ujęte w programie „Za życiem”, w 2017 r. zagwarantowano kwotę do 120 mln zł, z tego do 70 mln zł z Funduszu Pracy oraz do 50 mln zł z rezerwy celowej.

Program „Za życiem” ruszył w styczniu. Jego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, począwszy od zapewnienia dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

źródlo: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Wypełnij PIT on-lineprzekaż 1% Fundacji Progresja

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% Fundacji Progresja

Wpłać online

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive