Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę 1% dla Progresji

Jeszcze w tym kwartale ruszą konsultacje społeczne zapowiedzianego przez premiera Mateusza Morawieckiego programu o roboczej nazwie „Dostępność plus” – zapowiedział podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku Piotr Krasuski, dyrektor departamentu ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rozwoju.

Premier Mateusz Morawiecki w udzielonym tuż po objęciu stanowiska wywiadzie dla Telewizji Trwam, a także w swoim expose zapowiedział stworzenie państwowego programu na rzecz dostępności roboczo nazwanego „Dostępność plus” lub „Przyjazna Polska”.
- Dzisiaj wiele osób z niepełnosprawnościami wciąż jeszcze nie ma możliwości w pełni funkcjonować w życiu społecznym i zawodowym. Dlatego rozpoczniemy wielki projekt „Przyjazna Polska”, projekt na kilka lat, który usunie bariery infrastrukturalne i prawne, utrudniające pełną integrację całego polskiego społeczeństwa – mówił podczas expose premier.
Na temat wstępnych planów tego programu po raz pierwszy rozmawiano podczas posiedzenia, kierowanego przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzatę Wypych, Parlamentarnego Zespołu ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Temat nowego programu wypłynął przy okazji dyskusji nad dostępnością mediów elektronicznych dla osób z niepełnosprawnością.

źródło: www.popon.pl

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive