image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt


Niewidomy może pisać maile, korzystać z komputera, Internetu, pracować i studiować, jeśli tylko ma odpowiedni sprzęt. Urządzenia wspomagające niewidomych oraz niedowidzących można było zobaczyć odwiedzając zaparkowany przed słupskim ratuszem Tyflobus.

Mieszkańcy Słupska mogli się wczoraj dowiedzieć, jak osoby słabowidzące i niewidzące mogą całkiem sprawnie funkcjonować w świecie osób widzących. Można się było o tym przekonać odwiedzając Tyflobus na Placu Zwycięstwa.

Ogólnopolska akcja "Tyflobus" jest elementem większej kampanii fundacji "Szansa dla niewidomych", która organizuje ją już po raz drugi. Celem jest pokazanie ludziom zdrowym jak można ułatwić życie tym, którzy nie mają tyle szczęścia. Działania fundacji są adresowane do lokalnych władz. Katarzyna Kazek z fundacji: – Staramy się pokazać jak można udźwiękowić przestrzeń miejską, by osoby niewidzące i niedowidzące mogły z niej bezpiecznie korzystać.

Nowoczesna technologia wspiera osoby mające problemy ze wzrokiem. Na pokazach można zobaczyć mówiące aparaty do pomiaru ciśnienia, kalkulatory, krokomierze, specjalne elektroniczne lupy i klawiatury. Jednak niektóre z tych urządzeń są bardzo drogie.

Tyflobus jest specjalnym pojazdem prezentacyjnym, rodzajem mobilnej ekspozycji, wyposażonej w różnego rodzaju nowoczesne urządzenia, które wspomagają prace i edukacje osób niewidomych. Organizowane eventy mają zapoznawać społeczeństwo z problemami z jakimi borykają się osoby z dysfunkcja wzroku, mają też pokazywać, jak z pomocą techniki można usuwać ograniczające ich bariery.

Źródło: www.slupsk.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.