image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność zaprosić w imieniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pfron  do wzięcia udziału w konferencji podsumowującej realizację projektu pn. Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach
Która odbędzie się w dniu 13 lutego 2015 r. w Poznań Congress Center  przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu.
Projekt systemowy „Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną  kluczowe wyniki projektu, w tym dwie publikacje „Projektowanie obiektów, pomieszczeń oraz przystosowanie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach – ramowe wytyczne” i „Przystosowanie obiektów, pomieszczeń oraz stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach – dobre praktyki”.
Celem konferencji, jak i samego projektu jest podniesienie wiedzy szerokiego grona odbiorców  zainteresowanych problematyką dostępności środowiska pracy dla osób niepełnosprawnych m.in.  lekarzy medycyny pracy, służb kontrolnych, przedstawicieli lokalnych instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych bądź zajmujących się bezrobociem, architektów, pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych tematyką projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach. Fakt niepełnosprawności oraz rodzaj schorzeń znacząco wpływa na sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Niektóre osoby niepełnosprawne wymagają szczególnego podejścia w dostosowaniu stanowisk pracy, ale też całych pomieszczeń i budynków w których odbywa się praca. Dostosowanie miejsc pracy kojarzy się przede wszystkim z kosztownymi przebudowami architektonicznymi, często z tego też powodu pracodawcy odrzucają możliwość zatrudnienia osób ze schorzeniami wzroku, schorzeniami psychicznymi, upośledzeniem narządu słuchu czy z niepełnosprawnością intelektualną.Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej www.ramowewytyczne.pl oraz na stronie www.pfron.org.pl w zakładce Programy Unii Europejskiej.
 
Po konferencji zapraszamy na lunch.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
W konferencji wezmą udział tłumacze języka migowego. Konferencja organizowana jest w budynku    dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Uczestnicy konferencji otrzymają materiały w wersji papierowej i elektronicznej.
Będziemy zaszczyceni, jeżeli zechcieliby Państwo przyjąć nasze zaproszenie.
Uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w konferencji w terminie do 6 lutego 2015 r.   na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila bądź telefonicznie na numer  22 505 57 53.
 
 
źródło : www.pfron.org.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.