image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Fundacja Vis Maior organizuje nowe, jesienne szkolenia z zakresu praktycznego użytkowania internetu i nawigacji satelitarnej GPS z projektu KURS NA SAMODZIELNOŚĆ dla osób z niepełnosprawnością wzroku, którzy w dobrym stopniu opanowali umiejętność obsługi komputera przy pomocy programów udźwiękawiających lub powiększających i sprawnie posługują się klawiaturą.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach jest pełnoletniość i orzeczenie z niepełnosprawnością wzroku w stopniu znacznym lub umiarkowanym (albo orzeczeniem równorzędnym).
Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 5-11 października 2015 r. i w marcu 2016 r, w siedzibie Fundacji Vis Maior. Za kazdym razem zajęcia będą trwać od poniedziałku rano do niedzieli po południu włącznie. Prowadzący przewidują dwie grupy warsztatowe. Osoby zakwalifikowane na szkolenia są zobligowane do uczestnictwa we wszystkich zajęciach.
 
Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia: portale społecznościowe, aktualizacja stron internetowych (np. WordPress), pisanie blogu, korzystanie a bankowości internetowej, bezpieczne zakupy w internecie oraz praktyczne wykorzystanie nawigacji satelitarnej GPS w terenie. W czasie szkolenia zapewnione jest zakwaterowanie oraz wyżywienie. W czasie szkolenia nie przewidywana jest obecność przewodników, natomiast w trakcie szkoleń będzie pomagało dwóch wolontariuszy.
Za szkolenie uczestnicy ponoszą symboliczną opłatę 40 zł.
 
Rekrutacja
 
Rekrutacja na szkolenie jest dwuetapowa. Każdy zainteresowany proszony jest o wypełnienie ankiety znajdującej się w zakładce Projekty - Kurs na samodzielność. Ankieta dostępna jest w formacie Word. Wypełniony i podpisany formularz należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą do siedziby Fundacji Vis Maior: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 10, 02-366 Warszawa.
 
Osoby chcące uczestniczyć w szkoleniu październikowym przesyłają ankietę w terminie do 21 sierpnia 2015 r. Ankiety nadesłane później będą rozpatrywane przy naborze uczestników na szkolenie w marcu 2016 r., przy czym o przewidywanym zamknięciu drugiego naboru poinformujemy w oddzielnym komunikacie na stronie Fundacji. Z kandydatami spełniającymi kryteria uczestnictwa zostaną przeprowadzone telefoniczne rozmowy kwalifikacyjne. Wszystkie osoby uczestniczące w naborze do pierwszej tury szkolenia zostaną poinformowane o jego wyniku najpóźniej do 18 września.
 
Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON
 

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.