image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Działamy ponad podziałami politycznymi; zioła nas łączą, inne rzeczy nas dzielą – powiedziała przewodnicząca zespołu ds. legalizacji marihuany Beata Maciejewska (Lewica). Zespół rozpoczął prace nad ustawami dot. dekryminalizacji marihuany, a także konopi leczniczych i siewnych.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia, 23 listopada, w formie wideokonferencji Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany zajął się pakietem tzw. ustaw konopnych dotyczących dekryminalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek, marihuany leczniczej oraz upraw konopi przemysłowych.

Jak przekazała posłanka Maciejewska, podczas prac prezydium podzieliło się na trzy podzespoły, a każdy z nich będzie się zajmować pojedynczym projektem. Maciejewska będzie odpowiedzialna za dekryminalizację, wiceprzewodnicząca komisji Urszula Zielińska (KO, Zieloni) za konopie siewne, a druga wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak (Lewica Razem) będzie zajmować się marihuaną leczniczą.

- Umówiłyśmy się, że wokół tych projektów zgromadzimy posłów i posłanki; spotkamy się przy najbliższym posiedzeniu Sejmu 9-10 grudnia, aby wymienić się informacjami na temat prac – powiedziała przewodnicząca.

Beata Maciejewska, która będzie także koordynowała prace wszystkich trzech podzespołów, podkreśliła, że terminem, w którym chcemy położyć cały pakiet tych projektów ustaw już gotowych, albo część z nich, to jest 20 kwietnia. Data nie jest przypadkowa, bo zapisana w formie amerykańskiej 4/20 jest symbolem konsumpcji marihuany.

Kampania edukacyjna
Zapowiedziała także, że będzie miała miejsce kampania edukacyjna i medialna.

- Dzisiaj są skazywani ludzie, którzy bez społecznej szkodliwości czynu uprawiają marihuanę leczniczą na własne potrzeby, bo np. mają epilepsję, ale także są to kwestie rolników uprawiających konopie siewną, ale przekraczają odsetek THC (Tetrahydrokannabinolu, czyli głównej substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach – PAP) i nagle stają się przestępcami dlatego, że nagle roślina się zestresowała – zaznaczyła przewodnicząca Zespołu.

- Jest zupełnie wręcz niespodziewana dobra atmosfera wśród parlamentarzystów, jak i opinii publicznej, żeby rozmawiać na ten temat, bo kwestia konopi łączy się z przemysłem, rolnictwem, zdrowiem, polityką społeczną, polityką wobec młodzieży – stwierdziła posłanka Maciejewska.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.