image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Od lipca rusza program „Profilaktyka 40+”, który zagwarantuje każdemu Polakowi powyżej 40. roku życia możliwość wykonania bilansu zdrowia; „bon zdrowotny” będzie można zrealizować w dowolnym miejscu – powiedział w piątek, 21 maja, w Chełmie minister zdrowia Adam Niedzielski.

W piątek w Chełmie (woj. lubelskie) odbyła się debata o zawartych w Polskim Ładzie propozycjach w dziedzinie ochrony zdrowia.

- Bardzo cieszę się, że tutaj, w Chełmie, zainaugurujemy pierwszy taki projekt, który będzie odczuwalny przez pacjentów. Bo filozofią nowego spojrzenia na poprawianie systemu zdrowia jest właśnie perspektywa pacjenta. Pierwszy projekt, który inaugurujemy to profilaktyka dla osób powyżej 40. roku życia, który hasłowo nazywamy „Profilaktyka 40+”. Równie ważnym komponentem tego przedsięwzięcia jest zdjęcie limitów w dostępie do specjalistów – powiedział na briefingu minister zdrowia.

Jak wyjaśnił, program „Profilaktyka 40+” zacznie działać od lipca. Będzie on gwarantował każdemu Polakowi w wieku powyżej 40. roku życia możliwość wykonania bilansu zdrowia.

Jakie badania?
- W ramach tego programu każdy będzie mógł wykonać pakiet pomiarów dotyczących ciśnienia, postawnych parametrów wagi, wzrostu, współczynnika BMI, ale również podstawowych badań miarowości pracy serca. Oprócz tego, do tych pomiarów dodajemy pakiet podstawowych ośmiu badań: morfologię krwi, zbadanie cholesterolu, cukier i innych parametrów związanych z ryzykiem zachorowania na cukrzycę, badanie moczu, utajona krew w kale, ale również dla mężczyzn proponujemy badanie PSA, czyli badanie związane z rozrostem gruczołu krokowego – wyliczał minister Niedzielski.

Podkreślił, że taki „bon zdrowotny” każdy 40-latek będzie mógł zrealizować w dowolnym miejscu.

- Nie chcemy, żeby samo wykonanie badania było końcem procesu zadbania o swoje zdrowie. Chcielibyśmy, żeby to wywołało konieczność kontaktu z lekarzem, szczególnie w sytuacji, kiedy te wyniki będą niekorzystne bądź niepokojące – podkreślił minister zdrowia.

źródło:www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.