Fundacja Progresja

Organizacja pożytku publicznego - KRS 0000378180

Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę1,5% dla Progresji

Fundacja Progresja ze Słupska otrzymała srebrny medal w konkursie Lodołamacze 2016.
Nasza organizacja wyróżniona została w kategorii Instytucja.
 
Podczas wczorajszej uroczystości w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku słupska Fundacja już po raz drugi została wyróżniona certyfikatem za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.
 
Od pięciu lat Fundacja Progresja wspiera, doradza i szkoli osoby niepełnosprawne w naszym regionie. Dzięki wsparciu tej organizacji ponad 13 000 osób mogło otrzymać informacje o przysługujących im ulgach i dofinansowaniach, bezpłatne porady radcy prawnego oraz wsparcie psychologa. Równolegle Fundacja prowadzi szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe osób niepełnosprawnych i promuje ich zatrudnienie na otwartym rynku pracy.
 

 
"Lodołamacze" to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.


 
Konkurs LODOŁAMACZE organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest XI edycja.