Fundacja Progresja

Organizacja pożytku publicznego - KRS 0000378180

Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę1,5% dla Progresji

„Things I Mean” to aplikacja złożona z bazy piktogramów, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością mogą się komunikować z innymi. Oprócz wyrażania poszczególnych wyrażeń, mogą także tworzyć całe zdania.

Opis konkretnych emocji, wybór wyrażeń, budowanie zdań czy układanie listy np. zakupów – dzięki piktogramom w aplikacji „Things I Mean”, które zostały wybrane przez osoby pracujące na codzień z osobami z niepełnosprawnością – mogą one komunikować szybciej i precyzyjniej.

Początkowo aplikacja „Things I Mean” została stworzona dla Damiana, który ma porażenie kończyn dolnych i górnych. Wcześniej porozumiewał się z otoczeniem, wykorzystując obrazki w segregatorze. Dziś komunikuje się szybciej i łatwiej, użytkując prototyp joysticka, współpracującego z aplikacją.

Choć „Things I Mean” nie miała jeszcze swojej premiery na rynku to z aplikacji korzystają podopieczni z dwóch podkarpackich ośrodków. W listopadzie br. jest planowana konferencja, na której twórcy aplikacji zaprezentują ją opiekunom osób z niepełnosprawnością i logopedom.

Pomysłodawcami i realizatorami „Things I Mean” są prowadzący firmę z aplikacjami biznesowymi i rozrywkowymi DKK Development: Jacek Krzysztofiński, Marcin Kubasik i Łukasz Działo.

źródło: www.niepelnosprawni.pl